top of page

Мирослава ІВАНИК

Випробування Шептицьким

10 травня 2015

Пам'ятник — вже, а площа — згодом. Скульптуру митрополита Андрея Шептицького у Львові планують встановити до 150-річного ювілею, 29 липня. А от з реконструкцією площі поблизу храму святого Юра, очевидно, зачекають. Міська рада пропонує не поспішати з перепланування площі, а реалізувати проект поетапно. Натомість проти такої поетапності можуть «впертися» проектанти, і що тоді робити — не знає ніхто.

 

Іван БЕРЕЖНИЦЬКИЙ

Пам'ятник Митрополитові: погляд з-за океану

26 березня 2015

Американський архітектор українського походження, якого батьки еміґрували зі Львова під час Другої світової війни. Від 2008 року часто буває у Львові, де дораджує в Українському Католицькому Університеті у справах будівництва нового студентського містечка при Стрийському Парку. Проектант студентської церкви, яка тепер будується при УКУ. Сторінка його фірми: www.bereznicki.com

Думки, висловлені в цій статті, є професійною опінією автора і не є пов'язані з його працею з УКУ.

Наталья КОСМОЛИНСКАЯ

Юбилей Шептицкого: тест на модерность

23 березня 2015

Львову не повезло с памятниками так же, как и всей остальной Украине времен независимости: каждый новый хуже предыдущего. Это традиционное наследство 50-и лет соцреализма - в Украине нет современной школы монументальной скульптуры, у инициаторов проектов нет вкуса, а у тех, кто распоряжается публичным городским пространством, нет понимания его эстетической и социальной роли.

Тарaс ПРОХАСЬКО

Не вбити митрополита

19 березня 2015

Тепер уже остаточно зрозуміло, що цього пам’ятника не може бути. Такого і там, де було задумано. І такою ціною. Тепер це вже було би самогубством, а що може бути страшнішим від убивства самого себе. Після того, як виникло таке непорозуміння, єдиним шляхом порятунку мав би бути делікатний відступ. Такий, щоби вся ця історія якомога швидше забулася. Бо ж не для того наша Греко-Католицька Церква так підняла свій авторитет у часи революції, щоб настільки бездарно його втратити.

Наталя ДУДКО

Пам'ятник Шептицькому: щоб усі сторони почувалися переможцями

19 березня 2015

"Чому саме тепер ми активно почали захищати громадський простір і саме сквер навпроти собору Святого Юра? Тому що з'явилося нове покоління з новим набором знань з питань архітектури, урбаністики тощо. За цей час ми накопичували ці знання, вивчали досвід інших країн. А Майдан навчив нас не боятися висловлювати свою думку, і ми готові репрезентувати свої знання. З усіх проблемних точок вибрали саме цю через важливість для нас постаті Шептицького", - так розпочала свій виступ на круглому столі "Реконструкція площі Святого Юра: порозуміння заради вшанування Митрополита Андрея Шептицького" активістка громадської ініціативи"Врятуй сквер Святого Юра" Ірина Янів. Бо саме про це учасників спільноти запитують чи не найчастіше, вбачаючи в таких діях "руку Москви", "п'яту колону" тощо. 

Анатолій БАБИНСЬКИЙ

Церква у Львові наступає на польські граблі

9 березня 2015

Про суперечки навколо реконструкції простору і спорудження пам'ятника Митрополитові Андрею вже можна писати книгу, як про перший яскравий конфлікт між Церквою і сучасним суспільством в Західній Україні.

Я кілька місяців тому писав про конфлікт між цими двома суб'єктами в Польщі і припустив, що ми підемо по польських граблях, де Церква не зрозуміла наскільки швидко і сильно змінюється і змінилось суспільство.

Михайло ДИМИД

Шептицький у Львові як Балзак Родена в Парижі!

8 березня 2015

Ніхто не сумнівається, що колись буде стояти у Львові пам'ятник Шептицькому! Інша справа - яким він має бути?

 

Як неспеціаліст, сильно відчуваю, що немає волі створити найкраще, що може бути для вшанування Шептицького, щоб його спадщина працювала для майбутнього простого українця, а йде тупе використання моменту для втілення "свого" проекту. Все тільки прикривається національною і церковною риторикою!

Мирослава ІВАНИК

Пам'ятник Шептицькому: велике не тотожне величному

16 грудня 2014

Вже до середини літа Львів отримає пам'ятник митрополиту Андрею Шептицькому, 150-ліття від дня народження якого святкуватимемо наступного року. Зведуть монумент на Святоюрській горі, і заради цього хочуть повністю перепланувати історичну площу, перенести дорогу, яка йде попри церковні мури, і частково вирубати столітній сквер. Пам'ятник митрополиту має стати не просто ще одним постаментом, а новою яскравою домінантою центральної частини Львова. Одним з авторів проекту є архітектор Михайло Федик, знаний як архітектор одного з найбільш суперечливих меморіалів сьогодення — пам'ятника Степанові Бандері у Львові. Як і у випадку з Бандерою, одностайної думки немає і щодо вигляду майбутнього пам'ятника митрополиту.

Наталя ДУДКО

Святоюрський майдан?

27 листопада 2014

Навколо спорудження пам’ятника Шептицькому назріває протест 

 

Понад чотири години, замість запланованих двох, тривало в міській раді громадське обговорення детального плану реновації Святоюрської гори з реконструкцією площі Святого Юра, упорядкуванням Митрополичих садів та пропозиціями щодо визначення місця розташування пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому. Суперечки про місце, на якому має постати пам’ятник дуже важливій для українців постаті, були не завжди етичні й конструктивні. «Професійні патріоти» досить часто перекрикували й перебивали тих, хто висловлював інші естетичні уподобання. Інакодумцям (тобто фактично таким самим дисидентам, якими частина теперішніх «професійних патріотів» була для радянського режиму) клеїли наліпки «ворогів».

Please reload

ВРЯТУЙ

 

Св. Юра

громадська ініціатива
bottom of page